Turnieje, zawody...

Judo naszym sportem

Zawodnicy trenujący w S.P nr 1 w Grójcu starowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Do rywalizacji na matach stanęło 426 zawodników z 35 klubów z Polski i Litwy. Jak zawsze dzieci i młodzież prezentowały wysoki poziom umiejętności, oraz wnosiły niesamowicie wielki bagaż emocji. Były zarówno łzy radości, jak i łzy porażki, wspaniała widownia równie mocno dopingowała wszystkich.
Judo wpływa na umacnianie pozytywnych cech charakteru dziecka, kształtuje umiejętność zdrowego współzawodnictwa, oraz wolę walki, która w życiu codziennym jest nieodłącznym aspektem każdego człowieka. Rozwija umiejętności panowania nad swoimi emocjami. Uczy właściwego przyjmowania porażki i sukcesu, bez poniżania i wywyższania się. Wszystko to mogliśmy obserwować i przeżywać dzięki młodym adeptom sztuki judo.
Zawodnicy po ciężkich walkach wywalczyli pięć medali w tym 3 złote, 1 srebrne i 1 brązowy krążek. Na najwyższym podium staneli: Norbert Szawłoga, Kilas Pashav, Marcin Malczewski. Srebro wywalczył Bumbayas Enebish, Brąz Dawid Cichocki. Prowadzimy nabór na zajęcia judo inf: pod tel: 604 580 418
Zajęcia odbywają się w soboty w godz 9.00 - 10.30 w S.P nr 1 w Grójcu