Turnieje, zawody...

gos zawody 13delfinada m

DELFINADA XIII Otwarte zawody pływackie w Grójcu

 W sobotę 22 listopada na starcie stawili się stali bywalcy poprzednich edycji Delfinady oraz nowe grono dzieci i młodzieży, która chciała sprawdzić swoje umiejętności w tej rywalizacji. Bardzo nas cieszy frekwencja. Była to bowiem rekordowa pod tym względem edycja. W imprezie, która od początku ma charakter rekreacyjny wystartowało dokładnie 106 chętnych.

Uczestnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe do lat 6 , 8 , 9, 10, 11, 12,13,14,15 oraz 16 plus. Dzieci do lat 6 oraz w kategorii 7-8 lat płynęły dowolnie jak potrafią. Nieco starsze dzieci 9 i 10 lat -  dowolnym i  grzbietowym. Dla 11 latków dołączyliśmy styl klasyczny i motylkowy oraz wydłużyliśmy dystans do 50 m. Jednocześnie 11 latkowie mogli startować ze słupków startowych, wykonując skok, co zdecydowanie uatrakcyjniło zawody. Od lat 12 wzwyż wszyscy pływali 50m w czterech stylach. Każdy uczestnik mógł wystartować w dwóch stylach, które wybrał. Rozegrano również konkurencje sztafetowe.

gos zawody 13delfinada1 d

gos zawody 13delfinada2 d

W każdej ze sztafet musieli być zawodnicy obu płci. Sztafeta składała się z czterech zawodników i pokonywała dystans 100 m. Najlepsi pływacy indywidualni uhonorowani zostali medalami oraz pamiątkowymi dyplomami. Sztafety nagradzano dodatkowo pucharami. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział. Na koniec imprezy po dekoracjach, każdy zawodnik brał udział w losowaniu nagród rzeczowych. Tym razem organizatorzy mieli do przekazania mini wieżę, dwa tablety, słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym radiem, pendrive , piłkę do gry w piłkę nożną, spodenki sportowe i kurtkę sportową do użytku podczas aktywności rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Dodatkowo dostawca usług internetowych, firma Multilan ufundował trzy karnety wstępu na pływalnię Wodnik. Dziękujemy nauczycielom: pani Joannie Jasińskiej, panu Tomaszowi Szewczenko, panu Markowi Gawlikowi i panu Pawłowi Stala. Nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu sędziowali zawody. Wspierali ich pracownicy pływalni panie Iga i Joanna Czernickie, pan Grzegorz Molga, pan Piotr Średnicki, pan Paweł Zegarski oraz pan Daniel Żółtowski. Nie do przecenienia była rola rodziców zawodników UKS Orion, którzy prowadzili sekretariat zawodów. Nad kolejnością startów i ustawianiem serii czuwał pan Damian Orzechowski. Za pracę sekretariatu odpowiedzialni byli pani Ewelina i pan Konrad Goszczyńscy, pani Beata Czempińska, Kinga Wrzesińska i Beata Orzechowska.

gos zawody 13delfinada3 d

gos zawody 13delfinada4 d

Organizatorem zawodów był Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze”. Imprezę wsparli: Urząd Gminy i Miasta Grójec, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, PG Grójec i wolontariusze z tej szkoły. Sponsorami Delfinady byli: Pepsico Zakład Michrów, Multilan i GOS Mazowsze. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Mazowsze i portal grojec24.net. Kolejną odsłonę imprezy planujemy rozegrać w 2015 roku. Zapraszamy serdecznie.