Turnieje, zawody...

seiken turniej gwiazd m

Turniej Gwiazd Karate - Kalifornia 2014

W dniach 5-6 października 2014 w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles) odbył się Turniej Gwiazd Karate.

Na zaproszenie International Karate Association,na którego czele stoi jeden z największych mistrzów japońskiego karate Soke Takayuki Kubota w zawodach wzięli udział również trenerzy Klubu Karate „Seiken” Grójec, bracia Jacek i Krzysztof Chałupka.|
Na amerykańskich matach ryzowali ze sobą zawodnicy z całego świata (Wenezuela, Alaska, Italia, Indie, Japonia Niemcy, Australia, Nowa Zelandia, Polska, Puerto Rico, Brazylia, Rosja).

seiken turniej gwiazd1 d

Sensei Jacek Chałupka wywalczył złoty medal w konkurencji kata, natomiast jego brat Krzysztof znalazł się w pierwszej ósemce najlepszych fighterów turnieju. Warto dodać że w każdej z konkurencji startowało ponad 60 zawodników, a walki (kumite), odbywały się bez podziału na kategorie wagowe.

Turniej Gwiazd w Los Angeles poprzedzony był dwutygodniowym szkoleniem z mistrzem Kubotą, którego jego amerykańscy uczniowie nazywają „Żywą Legendą Karate”. Jego umiejętności wykorzystuje FBI, CIA, LAPD, NYPD, a także świat filmu. Zagrał min. w (Tokyo Drift, Pearl Harbor, Rising Sun, Haunted, Mechanic).

W dzień poprzedzający zawody 4 października, odbył się egzamin na wyższe stopnie mistrzowskie w karate (czarne pasy). W skład komisji wchodziło 10 największych mistrzów światowego karate z Kubotą na czele. W wyniku egzaminu Sensei Jacek i Krzysztof Chałupka zostali promowani na 5 dan. Tego samego dnia w Los Angeles odbyła się Gala Mistrzów Karate połączona z 80 rocznicą urodzin mistrza Takayuki Kubota. Na gali obecni byli nie tylko mistrzowie karate, ale także znani aktorzy Hollywood (James Caan, Hank Hamilton, Paul McCaul). Podczas tej uroczystości Sensei Jacek i Krzysztof Chałupka otrzymali z rąk Soke Kuboty tytuły SHIHAN. Tytuł  Shihan (dosłowne tłumaczenie: profesor), nadawany jest niezwykle rzadko przez japońskich mistrzów, zwłaszcza osobą w młodym wieku, a bracia Chałupka maja zaledwie 35 lat i 25 lat treningu karate.

Na zaproszenie Jacka i Krzyśka Soke Takayuki Kubota w dniach 14-16 listopada 2014 roku w Raszynie (Polska), poprowadzi cykl szkoleń. Dlatego w imieniu organizatorów zapraszamy do spotkania „Żywej Legendy Karate”

Dawid Rymarczyk