Turnieje, zawody...

karate puchar swiata m

XVII Puchar Świata w Karate

W dniach 24-25.05.2014 (Serbia-Belgrad) odbył się XVII Puchar Świata w Karate. Organizatorem zawodów był Sensei Bozidar Puric, prezydent International Karate Association-Serbia.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów min: Ekwador, Stany Zjednoczone, Japonia, Rumunia, Armenia, Chorwacja, Montenegro, Rosja, Kazachstan, Brazylia, Serbia. W Pucharze Świata wystartowała również 16 osobowa reprezentacja Klubu Karate „Seiken”: Grójec z dobywając 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal. XVII Puchar Świata w Karate poprzedził  23 maja cykl szkoleń prowadzony przez Japońskiego Mistrza Soke Takayuki Kubota 10 dan karate. Głównym tematem seminarium były zagadnienia kumite (kombinacje walki) oraz kubotan (krótka pałeczka przy kluczach służąca do samoobrony).

karate puchar swiata1 d

24 maja do rywalizacji przystąpili juniorzy w składzie Adam Jasiński, Łukasz Gołąb, Ignacy Marciniak oraz Kamil Białaszek, którzy wywalczyli łącznie 5 złotych i 1 srebrny medal.
Dzień później tatami opanowali seniorzy i jak to zwykle bywa na zawodach tej rangi poziom sportowy był bardzo wysoki. Sensei Jacek Chałupka, trener Klubu Karate „Seiken” Grójec  stanął na najwyższym stopniu podium w konkurencji kata oraz zdobył brązowy medal w kumite (walka) w wadze 70-80 kg. Natomiast Sensei Krzysztof Chałupka wywalczył srebro w konkurencji kata.

karate puchar swiata2 d

Udany występ grójeckich zawodników docenił Prezydent World Union Karate-Do Federations Pan Liviu Crisan  zapraszając na Mistrzostwa Świata w Karate (dzieci, kadetów i juniorów), które odbędą się w Szczecinie w dniach 15-19.10.2014.

karate puchar swiata3 d

Szczegółowe informacje o XVII Pucharze Świata oraz zdjęcia można obejrzeć na stronie Klubu Karate „Seiken” Grójec: www.karate-do.net.pl