Turnieje, zawody...

piranie judo mistrzostwa m

Judo łączy

Zawodnicy z klubu Piranie trenujący w szkole podstawowej nr 1 w Grójcu startowali w Powiatowych Mistrzostwach w Judo pod patronatem starosty Grodziska Maz który dokonał również uroczystego otwarcia zawodów.

Życzył wszystkim zawodniczkom i zawodnikom jak najlepszych wyników, oraz oczywiście najwyższego stopnia na podium.
Młodzi judocy, jak zwykle nie zawiedli frekwencją i licznie przybyli, aby stawić czoło swoim przeciwnikom. Na matach stanęło 360 zawodników z 32 klubów. Na mistrzostwach gościli również silną ekipą zawodnicy z Litwy, którzy pomimo barier językowych znaleźli kolegów wśród  Piranii. Jak widać, judo również zbliża i pozwala otworzyć się na innych.

piranie judo mistrzostwa1 d

piranie judo mistrzostwa2 d

 piranie judo mistrzostwa3 d

Swoją obecnością zawody zaszczycił Pan Edward Skorek siatkarz, atakujący, mistrz świata i mistrz olimpijski. Członek siatkarskiej Galerii Sław "Volleyball Hall of Fame". Pan Edward Skorek oraz Pan Starosta Marek Wieżbicki dokonywali dekoracji zawodników stających na podium, co było nie lada przeżyciem dla młodych adeptów judo.
Młode Piranie kolejny raz nie zawiodły oczekiwań własnych, rodziców, jak również trenera Marka Kowalskiego i wielokrotnie stawały na stopniach podium. Złote medale otrzymali: Norbert Szawłoga, Dawid Cichocki, Marcin Malczewski, Kilas Pashaev srebro wywalczyła Weronika Binkowska a brązowe medale powędrowały do Urszuli Starowicz, Bumbajas Enebish.
Więcej Informacji na stronie www.piranie.pl

Anna Gutowska-Kądziela