Turnieje, zawody...

puchar tymbark mWIELKI SUKCES MŁODYCH PIŁKARZY Z GRÓJCA

W dniach 26-27 marca na obiektach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej odbyły się finały województwa mazowieckiego XIV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Do rywalizacji w tym roku zgłoszona została rekordowa liczba ponad 200 000 dzieci z całej Polski. To czyni rozgrywki o Puchar Tymbarku największym turniejem piłkarskim dla dzieci w Europie. W województwie mazowieckim rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych - U-10 i U-12. Wśród najlepszych reprezentacji znalazły się drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu - chłopcy z rocznika 2002/2003 i 2004/2005 i dziewczyny rocznik 2002 i młodsze, które przeszły przez eliminacje powiatowe rozgrywane w Grójcu i Błędowie, rejonowe rozgrywane w Radomiu.

puchar tymbark1 d

puchar tymbark2 d

puchar tymbark3 d

Rewelacyjnie w finale wojewódzkim spisali się chłopcy w kategorii U-10. Reprezentacja PSP nr 1 w Grójcu wzmocniona 4 zawodnikami PSP nr 2 ( regulamin turnieju umożliwia występ w finale wojewódzkim i ogólnopolskim 5 zawodników z powiatu i województwa w celu podniesienia poziomu sportowego ) zajęła III miejsce. W meczu o finał chłopcy z Grójca przegrali z Unią Warszawa 2-0 i była to jedyna porażka w całym turnieju w regulaminowym czasie gry. W dramatycznym meczu o III miejsce nasza drużyna zremisowała z reprezentacją Mińska Mazowieckiego 1-1 i po serii rzutów karnych zwyciężyła i stanęła na podium kończąc turniej na III miejscu w województwie mazowieckim. Chłopcy odebrali puchar, medale i nagrody od przedstawicieli PZPN i firmy Tymbark.
Mniej szczęścia mieli reprezentanci PSP nr 1 w Grójcu w kategorii U-12. Chłopcy przegrali mecze grupowe z Varsowią Warszawa, Karczewem i Płockiem i zakończyli rozgrywki w fazie grupowej finału wojewódzkiego. Dziewczynom  również nie udało się wyjść z grupy, ale mogą mówić o dużym pechu. Przegrana z Pragą Warszawa ujmy nie przynosi, ale pechowa przegrana 1-0 z PSP Wielgolas, w którym sędzia nie uznał strzelonej bramki pozostawiła spory niedosyt. Humory poprawiła wygrana z PSP z Płocka. Przypomnieć tutaj należy, że w poprzednim roku królową strzelców finału województwa mazowieckiego była Oliwia Malesa, reprezentantka PSP nr 1 w Grójcu.

puchar tymbark4 d

puchar tymbark5 d

puchar tymbark6 d

XIV edycja turnieju udowodniła, że w rywalizacji sportowej liczy się zaangażowanie, ambitna postawa na arenie sportowej i szczęście. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turnieju z naszej gminy i powiatu(w dwóch kategoriach wiekowych uczestniczyło 21 reprezentacji szkół i UKS).
III miejsce w finale wojewódzkim w kategorii U-10 wywalczyli:
STANISŁAW ANDZIAK, NIKODEM ŚWIDERSKI, JAN KOZŁOWSKI, MACIEJ ZIEJA, NIKODEM HAMULCZUK, FILIP PRZYBYLSKI, IGOR PODGÓRSKI, JAKUB BIEDRZYCKI ( wszyscy PSP 1 Grójec ), CEZARY KAZIMIERSKI, KACPER SKARZYŃSKI, KRZYSZTOF MAZUREK, MARCEL DĄBKOWSKI( PSP nr 2 Grójec )
Nagrodą dla chłopców są również relacje i zdjęcia , które pojawiają się na stronach internetowych onet.pl, mzpn, oficjalnej stronie turnieju Z podwórka na stadion, TVN. Oto jedna z nich: I tak wśród 10-latków po zwycięstwo sięgnęła Varsovia – klub w którym kiedyś zaczynał Robert Lewandowski, a który w finale pokonał faworyzowaną Unię Warszawa 4:3. Za ich plecami w zaciętej rywalizacji waleczni chłopcy PSP z Grójca w rzutach karnych pokonali rówieśników z PSP 5 z Mińska Mazowieckiego. (źródło MZPN). Wszystkim uczestnikom turnieju należą się gratulacje.

Konrad Główka