seiken seminarium m

Międzynarodowe Seminarium Karate z Japońskim Mistrzem

W dniach 14-16.11.2014 roku w Raszynie odbyło się Międzynarodowe Seminarium Karate z Japońskim Mistrzem Takayuki Kubota 10 dan. Asystentem Kuboty był jego osobisty uczeń Rod Kuratomi 7 dan.  W szkoleniach wzięło udział ponad 160 karateków z Włoch, Serbii, Białorusi i Polski.

Klub Karate „Seiken” Grójec organizator seminarium reprezentowany był przez ponad 25 karateków (dzieci, młodzież i dorośli) . Dla najmłodszych karateków było to niesamowite przeżycie spotkać człowieka który przez 76 lat praktykuje i naucza karate na całym świecie a jego amerykańscy uczniowie  nazywają go „Żywą Legendą Karate” . Z umiejętności Kuboty do dziś korzysta FBI, CIA oraz Hollywood. Po cyklu szkoleń odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie (czarne pasy), w wyniku których Ewa Bartczak trenująca na co dzień w Grójeckim Klubie Karate zdała na 1 dan.

seiken seminarium1 d

seiken seminarium2 d

seiken seminarium3 d

seiken seminarium4 d

Następne szkolenie z Takayuki Kubota połączone z Turniejem Mistrzów odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Turynie. (Włochy), w którym uczestniczyć będzie 10 osobowa reprezentacja Klubu Karate „Seiken”  Grójec.
Szczegółowe informacje o szkoleniu można znaleźć na stronie www.karate-do.net.pl

Paulina Asendrych