• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Nowe stowarzyszenie w Grójcu!

tpgMWe wtorek 7 lipca z inicjatywy burmistrza Dariusza Gwiazdy odbyło się pierwsze spotkanie stowarzyszenia historycznego „Towarzystwo Przyjaciół Grójca”. W zeszłym roku władze miasta przygotowały w związku z Jubileuszem 600 – lecia nadania praw miejskich cykl wydarzeń historycznych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Okazało się, że grójczanie są pasjonatami dziejów własnego regionu. Dlatego w tym roku powołano stowarzyszenie, aby kontynuować to, co zostało zainicjowane w roku jubileuszowym. Prezesem TPW został pan Remigiusz Matyjas - regionalista i jeden z najlepszych znawców historii grójecczyzny; wiceprezesem został pan Krzysztof Lichosik, znany przez wszystkich mieszkańców Grójca miłośnik książek i historii, który każdego dnia zaszczepia w mieszkańcach miłość do czytania książek, natomiast funkcję skarbnika zajął pan Łukasz Rejer, rodowity Grójczanin, społecznik i inicjator wielu lokalnych działań. Członkiem zarządu stowarzyszenia został pan Mariusz Wojno - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu, z wykształcenia historyk, a sekretarzem została pani Monika Kozłowska - Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu.

Powołano również komisję rewizyjną w składzie: Monika Maciak, Marzanna Skoczek, Janusz Ostrowski.

Członkowie stowarzyszenia podjęli uchwałę o ustanowieniu honorowego prezesa stowarzyszenia w osobie pana Andrzeja Roli-Stężyckiego, który jest ikoną w zakresie dziejów naszych przodków.

Celem grójeckiego stowarzyszenia będzie popularyzacja historii, inicjowanie wydarzeń o charakterze historycznym, wsparcie i doradztwo w sprawach historycznych dla władz miasta, przygotowanie Izby Pamięci, publikacja materiałów o charakterze turystyczno-historycznym.

Podczas spotkania zostało poruszonych wiele kwestii związanych z kultywowaniem tradycji i historii Grójecczyzny. Drzwi stowarzyszenia są cały czas otwarte i zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu i angażowania się w działalność organizacji. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych spotkaniach stowarzyszenia.

Info Wydział Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych UGiM Grójec

Tel. 48 664 30 91 wew. 300

tpg2