• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Narada w sprawie roczpoczęcia roku szkolnego w dobie pandemii

naradaW czwartek 20 sierpnia zastępca burmistrza Jarosław Rupiewicz wraz z naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Moniką Kozłowską spotkali się na naradzie z dyrektorami szkół i przedszkoli gminy Grójec.

W trakcie blisko czterogodzinnego zebrania omówiony został szereg tematów związanych z rozpoczęciem roku szkolnego i powrotem uczniów do szkół po prawie półrocznej przerwie. Wątpliwości jest wiele. Szczególny trud spada na barki dyrektorów, którzy muszą opracować procedury zgodnie z wytycznymi MEN i GIS. W dużych szkołach jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w budynku byłego gimnazjum, gdzie spotykają się uczniowie klas 7 i 8 z dwóch szkół.

Ponadto w trakcie spotkania przedstawione zostały zasady współpracy z SPZOZ w Pniewach dotyczące pomocy psychologiczno-logopedycznej, która będzie realizowana dla uczniów i przedszkolaków już od września.

Przedstawiciele przychodni stomatologicznej NZZOZ „Zdrowie”, z którą gmina Grójec ma podpisane porozumienie, przedstawili procedury opieki stomatologicznej, które będą obowiązywać od 1 września.

Bożena Malinowska, p.o. dyrektora ZAPO, przekazała informację odnośnie nowych zasad dowozu uczniów do szkół oraz zakupów środków chemicznych i materiałów biurowych, które będą od nowego roku szkolnego scentralizowane, co pozwoli na obniżenie kosztów.

W dalszej części spotkania dyrektorzy zaprezentowali wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz wyłoniono uczniów z najlepszymi wynikami.

Na zakończenie narady podsumowano wyniki rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych.

Wszystkie dokładne informacje zostaną przekazane rodzicom i uczniom na samym początku roku szkolnego.